Chcete nám pomôcť? Rozhodli Ste sa podporiť naše deti a mladých trpiacich autizmom? Možno chcete a neviete ako....

Dovoľte nám už teraz úprimne poďakovať za to, že o tom vôbec uvažujete a verte, že ak aj neviete ako -  tak pomôcť VŽDY MÔŽETE!

 1. Podporte prosím veľmi cenné terapie pre tieto deti, ktoré ich napĺňajú, pomáhajú im a sú nenahraditeľné a veľmi potrebné. Pozrieť si ich môžete v časti TERAPIE (fotky priebežne dopĺňame) . Môžete pomôcť finančne - vkladom na náš účet vo VÚB banke akoukoľvek sumou.  

  IBAN:  SK49 0200 0000 0042 1776 6451

 2. Podporte finančne nákup špeciálnych pomôcok, rehabilitačných, senzorických, športových, edukačných pre naše deti, alternatívne komunikačné prostriedky alebo podporte ich výlety a zážitkové aktivity.
 3. Nemusíte podporiť naše združenie len finančne, zavolajte nám prípadne napíšte e-mail (v časti KONTAKT nájdete údaje) a opýtajte sa nás - ako potrebujeme pomôcť a rozhodne pomôžete, radi Vás usmerníme. Prosím spýtajte sa ako nám môžete pomôcť.
 4. DARUJTE nášmu združeniu 2% z daní, oslovte aj iných a zaistite tak prekrásne a plnohodnotné okamihy pre tých čo po nich tak túžia. Tu je návod ako darovať 2% z Vašich daní, a ak nemáte čas to študovať rozhodne to môžete nechať na nás len nám dajte mailom vedieť, že Ste sa rozhodli pre naše združenie a všetko zariadime.

 

Môžete nám darovať 2% dane

Postup krokov pre fyzické osoby, ktoré si samé podávajú daňové priznanie:

 1. Vyberte si jedného prijímateľa zo Zoznamu prijímateľov 2% na rok 2023, ktorému chcete poukázať Vaše 2% zo zaplatenej dane, minimálna výška v prospech prijímateľa je 3 €. (Bližšie informácie na www.rozhodni.sk)

 2. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby - to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa, poukázať môžete aj menej ako 2%, musí však byť splnená podmienka minimálne 3 €  pre prijímateľa.

 3. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť, nájdete v Zozname prijímateľov pri organizácií, ktorú ste si vybrali.

 4. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2023) na Váš daňový úrad (podľa Vášho bydliska) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

 5. Daňový úrad po kontrole údajov a splnení všetkých podmienok má zákonnú lehotu 90 dní na to, aby previedol sumu, ktorú ste poukázali, v prospech Vami vybraného prijímateľa.

 

Identifikačné údaje nášho združenia (prijímateľa):

     Názov organizácie:  Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom Kysuce

     Sídlo: Cesta do Rudiny 1330, 024 01 Kysucké Nové Mesto

     Právna forma: občianske združenie

     IČO: 50008528

 

Postup krokov na poukázanie 2% pre zamestnancov, ktorí požiadali svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň z príjmov.

 1. Do 15.02.2023 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.

 2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám potvrdil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane.

 3.  Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.

 4. Údaje o Vami vybranom prijímateľovi (Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom v KNM) napíšte do Vyhlásenia spolu so sumou, ktorú chcete poukázať. (Bližšie informácie na www.rozhodni.sk)

 5. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30.04.2023 na Daňový úrad podľa miesta Vášho bydliska.

 6. Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% v prospech Vami vybraného prijímateľa.

 

Tlačivá na stiahnutie:

Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti za rok.  (editovateľné PDF)

Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby s predpísanými údajmi.