Mamičky Sposáčikov v našej klubovni

Srdečné stretnutia patria do našej klubovne AUTIčko už k tradičným zážitkom.
Počas pobytu našich detí v školách sa radi stretnú rodičia našich autistov a nálada je vždy skvelá! Navzájom sa podržíme, podporujeme sa, oslávime narodeniny. Dáme užitočné školenia, robíme semináre, informujeme verejnosť o problematike autizmus, poradíme rodičom ako vybaviť dôležité dokumenty či pomôcky pre dieťa, porozprávame sa pri káve, plánujeme výlety a všetky aktivity SPOSA KYSUCE.

Plnodnotne trávime čas prípravou rôznych vecí pre deti, chystaním akcií, prekvapení, balíčkov pri rôznych príležitostiach, diskusiou o smerovaní SPOSA KYSUCE. V neposlednom rade tu tvoria mamičky prekrásne ručné práce. Stretávame sa tu s budúcimi členmi teda s rodinami, ktorých dieťa má diagnózu autizmus a chcú k nám do združenia. Sme tu k dispozícii rodinám, ktorých môžeme v rôznych smeroch podporiť, poradiť im a pomôcť zvládnuť všetko čo ich čaká pri podozrení či potvrdení diagnózy autizmus.

a 2 3 4 5

4 3 2 1 6


Nadácia KIA opäť potešila rodiny zo SPOSA KYSUCE

 
 

"Spoločná radosť je dvojnásobná radosť.“ – J. Wolfgang von Goethe

Obrovskú radosť dnes spravili p.Beáta Ďurišová a p.Simona Pružinská z Nadácie KIA, ktoré dnes navštívili našu klubovňu AUTIčko v KNM a prekvapili nás úžasným darom v podobe kvalitných softshellových búnd pre naše rodiny zo SPOSA KYSUCE .
Pri čaji sme prebrali mnohé témy, pozreli sme si spoločne prezentácie z našich akcií pre deti s autizmom a komunikačné pasy autistov. Riešili sme rôzne témy a strávili veľmi príjemné chvíle.
Ďakujeme veľmi pekne za návštevu a za bohatú nádielku, čo isto iste využijeme!

"Priateľ je niekto, kto vám dáva úplnú slobodu byť sám sebou.“ – Jim Morrison

2 2 3 4 6

 

Muzikoterapie v našom AUTÍčku

1  2  3   7  6  5  4 

8   12  11  10  9


ADVENTNÁ NÁLADA

1  2  3  4  cas


Hasiči zo Zborova nad Bystricou robia radosť

Pohodové chvíle v našej klubovni AUTIčko s Hasičmi DHZ Zborov nad Bystricou

1  2  3

4  5  6   7


Sposáčikovia v AUTÍčku

V klubovni AUTIčko strávili krásne popoludnie dobrí kamaráti, naši SPOSAčikovia Matiasko a Tomáško.
Okrem pravidelných terapií v klubovni sa tu naše deti často stretávajú pri hre, tvoríme, kreslíme, maľujeme a skúšame s nimi nielen nové hračky, ale i edukačné pomôcky JOGO KARTY z ABCedu.
A to hlavné - počuť tu smiech a vidieť radosť v detských očkách! Sme radi, že máme naše AUTIčko 💙.

1 2 3 VIAC fotografii TU


Milí priatelia naša Klubovňa AUTIčko nám slúži na niektoré dôležité terapie ako je napríklad muzikoterapia, masáže, strávime tu tiež spoločný čas, voľnočasové aktivity a hry, mamičky sa tu venujú ručným prácam, ktoré následne podporujú našu činnosť, organizujeme tu semináre a rôzne prednášky s témou autizmus, stretávame sa s rodinami so spoločným osudom, deti navštevujú klubovňu i v rámci vychádzky počas vyučovania so svojimi pedagógmi napríklad na výtvarné či kreatívne práce a mnoho mnoho iného. Sme šťastní, že ju máme a zo srdca ďakujeme mestu KYSUCKÉ NOVÉ MESTO, že nám priestor zabezpečilo. Určite doplníme aj fotografie práve sa pripravujú na doplnenie a veľmi sa tešíme, že nás tu i uvidíte. Vďaka za trpezlivosť.


SPOLOČNÉ CHVÍLE V KLUBOVNI "AUTIčko"

1 2 4

3 5 7 6


OTVORENIE Klubovne "AUTIčko"

1 2 4 5

36 6 7

VIAC fotografii TU