VITAJTE U NÁS V ŠKOLE, POZRITE SI NAŠE AKTIVITY

Školský výlet k MDD do zábavného detského sveta v KNM

Žiaci triedy pre autistov p.učiteľky Mgr.Renátky Harcekovej spoločne strávili pekné chvíle v detskom zábavnom centre v KNM, najväčšie potešenie určite urobil šmýkací tobogán aj loptičkový bazénik. Ďakujeme.


2 2 2

10 11 9 8 4


Milý program našich Sposačikov pripravený s pomocou ich pedagógov k sviatku mamičiek

Ďakujeme celému tímu pedagógov našej školy v KNM, ktorí s našimi deťmi nacvičili pekný program k sviatku Dňa matiek, recitovalo sa, spievalo i tancovalo, každé srdce mamičky sa chvelo 💙 konečne zas všetci spolu v škole!

1 4 3 2

Viac fotografií TU.


Techniky a pomôcky využívané v edukačnom procese u žiakov s PAS

Techniky a pomôcky využívané v edukačnom procese.

s ľ s

s j a

Viac fotografií TU.


Deň Matiek v škole v KNM 10.Mája 2022 besiedka

Krásne chvíle v spoločnosti našich detí a ich pedagógov v Špeciálnej ZŠ v KNM sme si užili na besiedke pri príležitosti Dňa Matiek. Konečne sme sa dočkali a vrátili sme sa i my matky do škôl po stabilizovaní sa pandemickej situácie. Opäť môžeme vnímať milý program priamo v škole, ktorý si pre nás s láskou pripravili naši Sposáčikovia so svojimi učiteľmi, aby nás potešili. Pohostenie, prítomnosť pedagógov, darček a pekný program rozhodne povzbudili mamičky a rozišli sme sa v skvelej nálade. Ďakujeme!

1 2 3 5

Viac FOTOGRAFIÍ - TU


Deň Zeme 22. apríl 2022

Naše deti s autizmom zo SPOSA KYSUCE v škole v Čadci si tento deň taktiež pripomenuli a zapojili sa do aktivít pre kúsok zdravia pre našu zem.

Vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia. Iniciátorom bol environmentálny aktivista, senátor Spojených štátov z Wisconsinu, Gaylord Nelson. Tento deň sa začal oslavovať od roku 1970. Jeho cieľom je pripomenutie si našej závislosti na cenných daroch poskytované Zemou. Je potreba si uvedomiť, že zemské zdroje nie sú nevyčerpateľné, a preto sa treba venovať otázkam životného prostredia a prostredníctvom spoločného celosvetového úsilia chrániť jej poklady pre budúce generácie ľudí a ostatných tvorov žijúcich na Zemi.

1 2 3 5

6 5 6


Výlet, návšteva kina v OC Mirage Žilina

Naši Sposáčikovia zažili perfektné chvíle na výlete vláčikom do Žiliny, navštívili OC Mirage Ster Century Cinemas , kde si užili fantastickú rozprávku s názvom: "Keď sa červenám" Milé pani učiteľky ich vzali aj na občerstvenie, príjemné posedenie. Zamaškrtili si, spoločne sa zabavili a vrátili sa po celom dni v super nálade až večer 💙 Ďakujeme drahé pani učiteľky za tieto zážitky 🫂

1 2 š

4 6 ľ

5 4 4 7


Odborné učilište v KNM. Akcia sa volá : Veľkonočné tradície a zvyky na Kysuciach

1 2 3 4 5


Lukáško zo SPOSA KYSUCE navštevuje Spojenú školu sv.Jozefa v Turzovke

Naše deti s autizmom zo SPOSA KYSUCE navštevujú špeciálne školy nielen v Čadci, KNM, Žiline no aj v Turzovke.
Lukáškovi sa v Spojenej škole sv.Jozefa v Turzovke veľmi páči. Tak ako aj ostatní naši Sposáci má šťastie, že v škole má nielen priateľov no najmä skvelých a pokrokových pedagógov. Napreduje úžasným tempom a jeho vedomosti majú široký záber a horizont jeho možností je plný zmysluplných aktivít. Pozrieme sa teraz spoločne na jeho školské aktivity rôzneho druhu. Lukáško si skvelý! Len tak ďalej.

1 2 5 4 5

7 6 8 9 16

17 15


ŠZŠ - Spojená škola, Palárikova, Čadca

Naši Sposáčikovia z Čadce, ktorí navštevujú školu pre deti s autizmom v Čadci na Palárikovej ulici sa tiež vzdelávajú veľmi kreatívnym a pútavým spôsobom. Vedení profesionálnymi rukami pedagógov dosahujú pokroky a škola je pre ne potešením i radosťou. Pozrime sa spolu ako sa im darí pri rôznych školských aktivitách.

1 4 5

3 7 10 2

7 13 5 12


V triedach autistov Marcové aktivity

Aktuálne témy v mesiaci Marec mali krásnu odozvu u našich detí vďaka aktívnej práci pedagógov. Ďakujeme. Ako rodičia sme radi, že naši Sposáčikovia zažívajú príjemné a užitočné okamihy.

1 2 4 5 9

14 6 15 20 16

11 24 22


Pálenie Moreny

Naše deti už tradične opäť odprevadili Morenu k brehu rieky, aby zapálená skončila kam "patrí" a prišla JAR. Jeden z najarchaickejších zvykov, ktorý sa zachoval do dnešných čias. Koná sa koncom zimy a vyjadruje túžbu ľudí skoncovať s chladným počasím a privolať teplé lúče slnka. Tento zvyk má korene v predkresťanskom období, keď ľudia verili, že prírodu ovládajú nadprirodzené sily, ktorých konanie možno ovplyvniť. Týmto silám pripisovali aj striedanie ročných období. Morena symbolizovala zimu, preto ak ľudia chceli, aby prišla jar, museli ju zabiť, utopiť v potoku alebo upáliť. Mala podobu slamenej figuríny oblečenej do ženských šiat, ktorú niesli mladé devy so spevom k potoku. Pri brehu ju vyzliekli, zapálili a hodili do vôd rozmŕzajúcej rieky.

1 2 3


Svetový deň vody v triede autistov

Svetový Deň Vody 22.Marec si pripomenuli aj žiaci našich autistických tried, pani učiteľky im pripravili pekný a poučný program. Kreatívne a zaujímavé činnosti spojené s touto tematikou rozhodne zaujali Sposáčikov.

1 2 3 4 5

6 6a 8 9 10

3


Triedny karneval, výroba masiek

1 2 3

4 5


Týždeň Priateľstva

Posledný februárový týždeň - už tradične ako "Týždeň Priateľstva" priniesol v škole deťom príjemné okamihy v kruhu spolužiakov a ich pedagógov. Užili sme si to! 🔵⚪🔴🟢🟡

a1


Vladko Droščín

Vladko Droščín náš Sposáčik je žiakom druhého ročníka praktickej školy na SŠI Fatranská Žilina. Vladko v škole pekne napreduje, plne vybavená škola umožňuje mladému žiakovi s autizmom naučiť sa ručné práce užitočné v praktickej oblasti života, varí a zaujíma sa o kuchárske činnosti, žehlí, tvoria rôzne zaujímavé veci,  vyrábajú a plnohodnotné chvíle v škole prinášajú tak svoje ovocie. Držíme mu palce až sa mu darí v škole i naďalej 💙

1 2 3 4 5 8

6 10 12 13 18 19


ADVENTNÝ ČAS

1  2  3  4  5  6  7  9  10  11  12  13  14 


KRÁSNE OKAMIHY V TRIEDE AUTISTOV

1 2 3 4 5 6 8 8 9 10 11 12 13 14 16 17 18 19 20 22 23 24 25 26


DAR DO ŠKOLY - ABCedu, a.s., Košická 56, Bratislava

Fantastické hravé učenie podporujúce rozvoj jazykových zručností, písania a matematickej gramotnosti. Zábava a rozvoj, praktickosť a dôvtipnosť, v škole i doma. Máme skvelú príležitosť vyskúšať tieto edukačné pomôcky a naplno sa do toho pustíme. O všetkom Vás budeme počas testovania informovať, prácu zdokumentujeme, dohliadneme na dôkladné sledovanie využívania týchto pomôcok a veľmi sa tešíme na výsledky. Postupne budeme pridávať i fotografie a videá. Verím, že pomôžu nielen našim pedagógom, rodičom no najmä našim deťom trpiacim autizmom a inými diagnózami. Budeme testovať individuálne doma i v našej škole.

Držte palce! 💙

Obrovská VĎAKA p.Okálovej a firme ABCedu   www.abcedu.sk

1 2 3 4 5 6 7 8 9


Týždeň priateľstva

1

2

0

Lukáško Solomon v škole

1 2 3


Sebastián Štrba

2 3 4 5 6


Environmentálna jeseň téma

1 2 3 4 5 6

78 9 10 11 13


Foto deti v škole

1 2 3 4 5 6

7 8 9 10 11 13

14 15 16 17 18 19

20


Naša práca s pani učiteľkou 

1 2 3 4 5 6

Deň Jabĺčka

1 2 4 4 6

810 11 12 12

14 15 1 2 3