Výlet a prázdniny v Horskom hoteli Remata Ráztočno - JÚL 2022

Horský hotel Remata v prekrásnom prostredí sa stal pre rodiny zo SPOSA KYSUCE miestom oddychu i zábavy.
Prežili sme tu prekrásne chvíle. Vďaka darcom 2% z daní, ktorí podporujú naše aktivity, SPOSAčikovia mohli mať prázdninové zážitky ako sa patrí!
Deti si užívali chvíle v bazénoch i na bohatom programe pripravenom kreatívne a zaujímavo animátormi - súťaže, bowling, spoločné hry, diskotéky, dielničky, mini zoo, vychádzky, maľovanie…
Spoločnosť nám robili fantastickí maskotíci a čerešničkou na torte bolo vystúpenie Mr.Bubbla, ktorý vytváral také bubliny, do ktorých schovával celých Sposačikov od hlavy po päty. Nechýbal ani náš maskot SPOSÁČIK, ktorý si celý pobyt nesmierne s deťmi užíval a robil skvelú náladu.
Prázdninové zážitky, čo stoja zato! Veď sa nakoniec pozrite sami...

 

 

1SPOLOCNA2SPOLOCNA1

SPOSÁČIK navštívil žiakov ZŠ Zborov nad Bystricou

Žiaci zo ZŠ Zborov nad Bystricou si uvedomujú “inakosť” iných detí a prijali výzvu združenia SPOSA KYSUCE pomôcť vytvoriť maskota SPOSÁČIKA pre deti trpiace autizmom.
Ich krásne kresby boli inšpiráciou a motiváciou na jeho stvorenie.
Všetky výkresy budú zdobiť naďalej našu klubovňu AUTIčko v Kysuckom Novom Meste .
Maskot SPOSÁČIK ich prišiel osobne navštíviť, poďakovať sa a odmeniť ich malou pozornosťou.
Ďakujeme, milé deti a prajeme krásne prázdniny!

 

1

Deň otcov 2022

Otec, tvoja hodnota pre mňa je nevyčísliteľná, tvoja sila oporou, tvoja láska prameňom môjho života, tvoja pozornosť mojim zmyslom, tvoja trpezlivosť mojou inšpiráciou, tvoja námaha mojim víťazstvom, tvoja prítomnosť mojou radosťou, tvoja odvaha mojim pilierom, tvoja zručnosť mojou úľavou, tvoj pokoj mojou istotou, tvoja neha mojou blaženosťou, tvoja prísnosť moje uvedomenie.

Tvoja NEPRÍTOMNOSŤ moja neúplnosť...

Otec si pre mňa nenahraditeľný.

Krásny deň otcov pre všetkých otcov, ktorí si svoje poslanie v živote dieťaťa uvedomujú a dávajú všetko najlepšie zo seba svojmu dieťaťu a rodine!

Výnimočný svet O autistoch s autistami 3. jún 2022 koncert v KNM

ART STUDIO Z na čele s umelkyňou p. Zuzkou Smudovou Harantovou a svojím skvelým tímom dnes uskutočnilo brilantne pripravovaný jedinečný koncert : Výnimočný svet O autistoch s autistami! Intenzívny, neopísateľný, závratný zážitok plný emócií, prameniaci z naprosto nepochopenej a pritom tak prostej duše autistov. Veľmi vzácne empatiou príštiace vystúpenie umelcov, ktorí dokázali divákom pootvoriť dvere do duše autistu. Naši Sposáci ukázali ako čisto a bez pozlátky vnímajú hudbu, milujú pohyb, vibrácie, a dokážu ukázať nám ostatným čo je podstatné! Naše deti sú oveľa viac než ich diagnóza! Ďakujeme všetkým z ART STUDIO Z tímu za všetku lásku, obetu, nadšenie, vytrvalosť a trpezlivosť, ktorou prekypujú a za neopísateľné chvíle na dnešnom koncerte.

 

PAPIERNICTVO 🐞 Lienka v KNM

PAPIERNICTVO 🐞 Lienka v KNM je naším dobrým "susedom" a skvelým priateľom! Naša Klubovňa AUTIčko je od nich iba pár krokov. Už mnohokrát našim SPOSAčikom do klubovne darovali užitočné darčeky v podobe rôznych kancelársko-výtvarných pomôcok, kalendáre, omaľovánky a mnoho iných drobnosti pre naše deti. Vždy na nás myslia a my si to veľmi vážime! Ďakujeme Lienke 🐞 za podporu a pomoc.

VIZITKA

1

Medzinárodný Deň detí

Medzinárodný Deň detí sa ani tento rok nezaobíde bez poriadneho balíčka maškŕt a lahodných nápojov našim deťom. Mlsné jazýčky SPOSAčikov
si tak prídu na svoje opäť vďaka milým a pozorným sponzorom :
Schaeffler Kysuce, spol. s r.o.,
JANUS NÁPOJE veľkosklad nápojov Žilina, K-TEN, s.r.o. veľkosklad nápojov Žilina, RAJO s.r.o.
Veľmi pekne všetkým ďakujeme za sladkú 🧃🍬🍫🧋🍭 nádielku.
Pomoc a podporu pre naše deti si veľmi vážime.

Deň SPOSA KYSUCE s Hasičmi zo Zborova nad Bystricou a Starej Bystrice 21.mája 2022

Hasiči z DHZ Zborov nad Bystricou pod velením Petra Häuslera nezabudli na SPOSAkov ani tento rok. A spolu s DHZ Stará Bystrica pod velením Pavla Križku dokázali pripraviť neopísateľné predstavenie, ktoré našim deťom bralo dych ❤️‍🔥.

Nielenže sme sa mohli previesť hasičským autom, ale mali sme

pripravené i adrenalínové zážitky - striekanie hadicou z výšky hasičskej tatrovky s obrovským dostrekom… a samozrejme, nechýbal ani "kúpeľ " a zábava v pene počas penovej show!

Top prekvapenie bol obrovský dych berúci pohľad na mega olejové horiace bomby! Vzplanutia tak intenzívne, ktoré končili vždy potleskom! Profesionálne výkony všetkých hasičov, ktorí nám prišli urobiť takú radosť, si nesmierne vážime a zo srdca ďakujeme!

1 3  4 6

Horskí záchranári vozenie v terénnych autách 21.mája 2022

Naši SPOSAci zažili vďaka príslušníkom Horskej záchrannej služby slúžiacim v Kysuckých Beskydách adrenalínové jazdy na horských terénnych autách. Jazdilo sa v teréne, v krásnom prostredí. Fantastické dobrodružstvo a mega zážitky nám všetkým ostanú navždy v pamäti. Radosť a šťastie, vzrušenie a pocity, ktoré nejdú opísať. Všetci SPOSAčikovia si naplno užili záchranárske autá. Profesionáli sa im venovali s takou pozornosťou a pochopením, čo skutočne zasluhuje obrovské ĎAKUJEME! Boli jednoducho skvelí - záchranári Matej Pištek a Michal Jurdík, muži s obrovským srdcom, s ktorými sme sa cítili akoby sme sa poznali celý život. Tešíme sa znova o rok!
Vzdávame hlbokú úctu.

12