Deň Matiek v škole v KNM 10.Mája 2022 besiedka

Krásne chvíle v spoločnosti našich detí a ich pedagógov v Špeciálnej ZŠ v KNM sme si užili na besiedke pri príležitosti Dňa Matiek. Konečne sme sa dočkali a vrátili sme sa i my matky do škôl po stabilizovaní sa pandemickej situácie. Opäť môžeme vnímať milý program priamo v škole, ktorý si pre nás s láskou pripravili naši Sposáčikovia so svojimi učiteľmi, aby nás potešili.
Pohostenie, prítomnosť pedagógov, darček a pekný program rozhodne povzbudili mamičky a rozišli sme sa v skvelej nálade. Ďakujeme!

Deň Matiek 8. Máj

Mama, keď som bol ešte v Tvojom lone, nevedel som, že Tvoj svet budem vnímať úplne inak ako ty. Nevedela si, že Tvoja predstava o našom šťastí nadobudne iné obzory, s tými "šedými mrakmi sme nepočítali...."
No kým som bol v Tvojom lone, nepočítala si ani s tým, že materská láska je pohon, ktorý obyčajnej ľudskej bytosti dovoľuje činiť nemožné!
Niekedy je sila materstva väčšia ako prírodné zákony.....
Už to vieš mama, už sa neboj, zvládneš to, zvládneme to spolu.💙
Nikdy ti nepoďakujem pretože slová mi nič nehovoria, no vnímam ťa každou cievkou v mojom tele a ty cítiš, keď vstúpiš pred moju tvár všetko....všetko čo ti neviem povedať.

Pozvánka na koncert "Výnimočný svet" O autistoch s autistami

Príďte prosím na výnimočné predstavenie našich autistov, tým, že im ukážete nádej, ktorú sami nevidia, ich smerujeme omnoho vyššie.....

plagat-2 plagat-1

 

"Jazdecká, hudobná, pohybová terapia muzikoterapia, umelecká terapia......všetko sú to terapie pretože sú vibrujúce. Majú v sebe elementy, ktoré spôsobia, že dieťa lepšie porozumie bežnému nízkemu svetu, pretože sa pohybujú omnoho vyššie " Suzy Miler

Terapie - súčasť života dieťaťa s autizmom

PHYSIO CANIS o.z. svojimi aktivitami pôsobí najmä na deti a mladých dospelých s telesným, mentálnym a zmyslovým postihnutím. Naši Sposáčikovia sú veľmi šťastní a spokojní počas týchto aktivít tak veľmi potrebných pre ich stav. Poďme spoločne opäť nakuknúť ako užitočne aj v mesiaci Apríl využili tento vzácny čas počas terapií rôznych zameraní.

2 2 3

4 7 4

 

 

Nadácia KIA opäť potešila rodiny zo SPOSA KYSUCE

"Spoločná radosť je dvojnásobná radosť.“ – J. Wolfgang von Goethe

Obrovskú radosť dnes spravili p.Beáta Ďurišová a p.Simona Pružinská z Nadácie KIA, ktoré dnes navštívili našu klubovňu AUTIčko v KNM a prekvapili nás úžasným darom v podobe kvalitných softshellových búnd pre naše rodiny zo SPOSA KYSUCE .
Pri čaji sme prebrali mnohé témy, pozreli sme si spoločne prezentácie z našich akcií pre deti s autizmom a komunikačné pasy autistov. Riešili sme rôzne témy a strávili veľmi príjemné chvíle.
Ďakujeme veľmi pekne za návštevu a za bohatú nádielku, čo isto iste využijeme!

"Priateľ je niekto, kto vám dáva úplnú slobodu byť sám sebou.“ – Jim Morrison

Jeden svet stačí!!!

"Nerobte si priateľov, s ktorými vám je dobre.

Nájdite si priateľov, ktorí vás prinútia zdvihnúť sa."

Thomas J. Watson

 

Poďme si pripomenúť týmito fotografiami úžasné a nezabudnuteľné chvíle na priateľskom stretnutí rodín zo SPOSA KYSUCE s priateľmi,

kamarátmi, sympatizantmi a podporovateľmi našich Sposáčikov pri príležitosti Svetového dňa povedomia o autizme.

Akcia sa uskutočnila v Kultúrnom dome v KNM 04.04.2022.

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli nesmierne si to vážime a bolo nám s Vami krásne!

Ďakujeme i tým čo chceli prísť, no už z akéhokoľvek dôvodu nemohli.

Cítili sme Vás tam!

O rok sa vidíme verím znova

Ďakujeme, že nepatríme na "vedľajšiu koľaj" ...

"Ďakujeme, že nás neodstrkujete." Aj tieto slová dnes zazneli z úst zástupcov Sposa Kysuce na stretnutí pri príležitosti Svetového dňa povedomia o autizme.
🔹Neodstrkovať znamená tiež pustiť si do života inakosť a rešpektovať ju.
🔹Deti s autizmom nás dnes aspoň na chvíľku vzali medzi seba - cez hudobné, tanečné ale aj výtvarné umenie nám priblížili ich výnimočné vnímanie sveta okolo nás. Ukázali nám, že sú medzi nami aj keď ich často nevidíme a pritom máme mnoho spoločného - radi sa smejeme, zabávame, tvoríme, milujeme, žijeme.
🔹V Nadácii Kia je nám cťou byť partnerom združenia, ktoré tieto obdarené deti sprevádza na ceste životom s láskou a nesmiernym porozumením. Ďakujeme za to, čo robíte pre deti, komunitu a celú spoločnosť 💙
 

SPOSA KYSUCE s pomocou a podporou svojich priateľov

“V živote každého človeka niekedy zhasne náš vnútorný oheň. Potom ho vznieti plameň stretnutím s iným človekom. Všetci by sme mali byť vďační za tých ľudí, ktorí oživujú vnútorného ducha. “ Ďakujeme všetkým našim priateľom, ktorým dnes naše deti oživili ich vnútro radosťou z nezištnej pomoci a cítili, že ich podávaných rúk sa pevne držíme.

foto