CURAPROX ROZDÁVA ÚSMEVY

CURAPROX rozdáva úsmevy a potešenie z krásneho úsmevu je jednoducho ničím nezameniteľný pocit. SPOSA KYSUCE deti a mladí dospelí trpiaci autizmom boli tiež tí šťastní, ktorých potešil tento užitočný dar . Niektorí z našich členov si už čistia zúbky Curaprox kompletnou sadou. A ostatných prekvapenie ešte len čaká keďže pre pandemickú situáciu sa ešte nedostali k všetkým. Veľmi pekne ďakujeme! Pošleme aj fotky našich Sposáčikov pri hygiene ústnej dutiny práve Vašimi produktmi. Veľká pomoc 🦷🦷🦷

usmev

ZIMU MÁME RADI, KEĎ JE KOPA SNEHU !

Pamätáte si tie časy keď sneh dosahoval úctyhodných 70cm, cencúle zo striech boli tak obrovské až siahali po okná a mrazy nám štípali líčka, sánky či vrecia so slamou si neoddýchli??? Posledné roky už na také zimy ozaj len spomíname a hlavne je veľmi vzácne užiť si sneh poriadne, keď skutočne napadne. A my sneh milujeme. Pozrite sa ako sme si ho na záver roka cez prázdniny užívali. ❄❄❄

Náš SPOSAk ❤️ Vladko Droščina sa opäť zapojil do projektu

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Už tretí rok sa na Slovensku pred Vianocami rozdáva radosť tým najzraniteľnejším v krabici od topánok…. Vladko má 19 rokov, navštevuje SŠI v Žiline, kde sa aktívne zapája do varenia či ručných prác. Stalo sa peknou tradíciou obdarovať seniorov v zariadeniach krabicou od topánok, naplnenou malými pozornosťami, dobrotami a vianočnými pozdravmi. Vladko sa spolu so svojimi spolužiakmi do tejto akcie zapojil, vyzdobili krabičky a poslali ich starkým.

3

Pozvánka do VÝNIMOČNÉHO SVETA - 25.11.2021

Pozývame všetkých našich sympatizantov a podporovateľov do nášho VÝNIMOČNÉHO SVETA, kde uvidíte ručne vyrobené výrobky nielen mamičiek a ostatných členov našej veľkej SPOSAckej rodiny, ale i maľbu a tvorbu našich SPOSAkov z Artterapie v Art Studiu Z
v Žiline v Dome Odborov v Art Studiu Z
25. novembra o 17tej hodine.
Ste všetci ❤️ vítaní!
Kúpou jedinečných ručných výrobkov podporíte deti trpiace autizmom zo SPOSA KYSUCE. Príďte na výstavu ručnych prác šikovných rúk mamičiek a príbuzných, ktorí tvoria krásne veci, čo potešia a skrášlia Vašu domácnosť.
Vy si tak máte príležitosť odniesť domov niečo prekrásne a zároveň podporiť deťom terapie svojim nákupom.

SOKOLIARI KRÁĽA SVATOPLUKA

Sviatočný deň 15.09.2021 prežili rodiny zo SPOSA KYSUCE v spoločnosti SOKOLIAROV KRÁĽA SVÄTOPLUKA.
Neuveriteľné vystúpenie s dravými vtákmi rôznych druhov, fantastická show, špičkový výklad a zaujímavé fakty zo života týchto tvorov a tohto odvekého remesla - to všetko naplnilo naše deti radosťou a šťastím a pribudla nám tak prekrásna spomienka na záver tohto leta.
Nakoniec sme si dopriali zmrzlinku a koláčiky, čo zavŕšilo tento fantastický deň. Tešíme sa na ďalšie zážitky. 💙
Túto akciu finančne podporila firma TEMPO KONDELA, s.r.o.
Ďakujeme!
www.tempo-kondela.sk

2 5 6 7 8

VIDEO:   1. prvé               2. druhé            3. tretie
               1 2 3


Hotel Marlene Oščadnica

“Prázdniny sa pomaly končia, no času na spoločné letné zážitky je stále dosť a tak rodiny zo SPOSA KYSUCE opäť spolu prežili prekrásne chvíle v Hoteli Marlene Oščadnica. Deti a mladí autisti podľahli čaru pokojného prostredia v náručí lesov, vychutnali si wellness svet, skvelé jedlo, nezabudlo sa na turistiku, a v neposlednom rade nám skvelí animátori Frederik, Matúš a Marek pripravili perfektnú diskotéku, kde sme sa riadne utancovali a zabavili. Dokonca k nám - vďaka podpore Funny Jump Žilina, zavítali i myšiak Mickey Mouse so slečnou Minnie Mouse a robili našim deťom spoločnosť. Balónová párty i všetko ostatné z výletu istotne zaujme svoje čestné miesto v krásnych spomienkach našich detí. Ďakujeme všetkým čo nám tento pobyt len a len spríjemňovali 💙. Tešíme sa na nové spoločné zažitky už teraz. S úctou Etela Štrbová - predseda SPOSA KYSUCE”.

Viac fotografií TU

DEŇ S HASIČMI Z DHZO ZBOROV NAD BYSTRICOU

Vďaka DHZO Zborov nad Bystricou - fantastickým hasičom pod vedením p. Petra Häuslera, zažili v sobotu 21. 8. 2021 deti a mladí autisti zo SPOSA KYSUCE opäť fantastický deň plný akcie!

Videli uhasiť požiar, zapojili sa do striekania hadicou, našim drahým sa podarilo zažiť okamihy pravých hasičov a tak striekali vodu až do nebies, vytvárali dúhu, oblievali sa…

Ich mega zážitok bolo vozenie sa v hasičskom aute . Auto prezerali do detailov pod špičkovou prezentáciou týchto skvelých hasičov a spolu s nimi dokázali prežívať dobrodružné okamihy.

Ďakujeme z celého srdca i Kysuckému múzeu https://www.kysuckemuzeum.sk/sk/

za poskytnutie darčekov, ktoré hasiči rozdali na záver našim drahým. Tričká, magnetky, klobúky, hasičské plagáty…

Aj prekrásne CD slečny S.Halvoníkovej s heligónkou - dar obce Zborov nad Bystricou.

Jednoducho fantastický dník.

Ďakujeme všetkým, čo pomohli našim deťom ho zažiť. Máme vás  radi.

S hlbokou úctou Štrbová Etela,

predseda Spoločnosti na pomoc osobám s autizmom KYSUCE.

Guľášovku ako sa patrí a deň úžasných zážitkov našich deti zažili rodiny SPOSA KYSUCE v sobotu 7.8.2021

Vďaka štedrej finančnej podpore mesta KYSUCKÉ NOVÉ MESTO, ktoré nás dlhodobo podporuje,sme dokázali deťom trpiacim autizmom opäť pripraviť nezabudnuteľné zážitky. Vďaka patrí i p.riaditeľovi PaedDr.Milanovi Križanovi, ktorý nám umožnil využiť areál ZŠ a MŠ v Zborove nad Bystricou a p.PaedDr.Jurajovi Hlavatému starostovi obce Zborov nad Bystricou za všetku podporu. Zažili sme fantastický deň, naši drahí si užili nielen skvelý guľáš a jedlo,no naplno sa vybláznili na mega šmykáčkách a skákacom hrade,pri športových aktivitách,jazde na koníkoch,utancovali sa na koncerte Zvedavky a Kúzelníka a vrátili "časostrojom" do našej doby i obrovského Tyranosaura-dinosaura Tyrexa. Bol skutočne"živý" a deti si ho užili celý deň. Ďakujeme z celého srdca všetkým čo prispeli akoukoľvek i tou najmenšou pomocou. S úctou Štrbová-predseda SPOSA KYSUCE.

Viac na linke: https://www.facebook.com/sposakysuce/photos/pcb.1143615932795499/1143613569462402/