Letné rehabilitácie a terapie s podporou mesta KNM

Letné rehabilitačné a terapeutické aktivity. Pre osoby s autizmom sú terapie nenahraditeľné a v ich pravidelnosti a dôslednosti vidíme základné piliere pre skvalitnenie ich života. Odbúravanie stresu, vyrovnávanie emócií, telesná rehabilitácia, podpora komunikácie a sociálnej interakcie - to všetko je v terapiach pre naše deti.
Všetky terapie sú veľmi finančne náročné a rodiny si ich nemôžu dovoliť. Zdravotné poisťovne ich nepreplácajú. Veľkou pomocou sú finančné prostriedky z 2% daní darovaných nášmu združeniu. Toto leto sme dostali i pomoc a podporu vo výške 600,- eur z mesta Kysucké Nové Mesto, ktoré už tradične podporuje a pomáha našim - dnes už 54 rodinám. Tieto finančné prostriedky boli využité na terapie v PHYSIO CANIS centre v Žiline.
Ďakujeme ❤️ mestu Kysucké Nové Mesto i všetkým darcom 2% z daní za pomoc a podporu.

Prázdninový Deň radosti a guľáš SPOSA KYSUCE 12.8.2023

Prázdninový letný deň plný radosti našich SPOSAčikov. Naše rodiny sa spoločne, už tradične,  stretli v školskom areáli obce Zborov nad Bystricou a zažili opäť jeden fantastický Deň radosti. Spoločnosť nám robili aj Dorotka a Lenka s pätnástimi exotickými, úchvatnými vtákmi - papagájmi! Najrôznejšie druhy ár 🦜 či kakadu, rozprávajúce, majestátne, fascinujúce a milujúce dotyky a prítomnosť našich SPOSAčikov 🌴. Obrovský zážitok mali deti aj z kamarátov Super Mario a Spiderman, ktorí s nami tancovali a povzbudzovali "atlétov" na skákacích hradoch a mega šmýkačkách. Kúpanie v bazéne tisícoch farebných loptičiek sme striedali s jazdami na koníkoch s vetrom vo vlasoch. Gurmánsky guláš a koláče šikovných rúk mamičiek nám dodávali energiu pri hrách na športovom ihrisku. Nechýbalo maľovanie na tvár 💕, bubliny a krátky "útek" na poriadny zmrzlinový pohár 🍨. No proste a jednoducho: JAZDA NA PLNÝ PLYN, ako sa patrí 🐎🐴 . Ďakujeme všetkým darcom 2% z daní, sponzorom, pretože len vďaka vašej pomoci to môžeme zažívať.  Veľké ďakujeme i p.riaditeľovi ZŠ Zborov nad Bystricou M.Križanovi za sprístupnenie areálu a kolektívu pedagógov z MŠ Zborov nad Bystricou za výrobu prekrásnych kulís.